Centrul de Informare si Consiliere HIV/SIDA Noi si Ceilalti Bucuresti
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cum dormim ?

2 participan?i

In jos

Cum dormiti ?

Cum dormim ? Vote_lcap33%Cum dormim ? Vote_rcap 33% 
[ 1 ]
Cum dormim ? Vote_lcap0%Cum dormim ? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Cum dormim ? Vote_lcap33%Cum dormim ? Vote_rcap 33% 
[ 1 ]
Cum dormim ? Vote_lcap33%Cum dormim ? Vote_rcap 33% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 3
 
 

Cum dormim ? Empty Cum dormim ?

Mesaj  Admin Vin Mar 07, 2008 12:06 am

Buna ziua la toata lumea.
Acest subiect se vrea mai mult niste sfaturi utile pentru sanatatea somnului.Somnul este o activitate extrem de importanta si de calitatea lui depinde randamentul nostru zilnic si nu in ultimul rand sanatatea noastra.Prin natura meseriei,am observat ca majoritatea nu au habar despre ce inseaman un somn bun si cam care ar fi criteriile dupa care trebuie sa ne ghidam pentru a ne odihni cum trebuie.
Ce credeti ca ar trebui sa facem pentru un somn sanatos?Ce ste important,pentru a avea un somn odihnitor?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 67
Data de înscriere : 08/02/2008
Localizare : Bucuresti

https://noisiceilalti.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum dormim ? Empty Re: Cum dormim ?

Mesaj  deea Dum Mar 16, 2008 2:33 am

in primul rand nu stiu cati dorm in primul rand suficient..eu daca pup 2-3 ore de somn e bine.Sunt foarte multe chestii de facut si parca a naibii zilele se scurteaza si orele la fel si avem din ce in ce mai putin timp sa facem ceea e de facut...Se zice ca o persoana tre sa doarma in medie 8 ore pe noapte...dar sincera sa fiu ma indoiesc ca exista prea multe pers care se bucura de un asemenea privilegiul..Si dupa ce ca dormim putin se mai trezeste si vecinul de deasupra care da muzica la maxim p la 5 dimineata cand te ai pus si tu sa dormi sau eventual mai suna un pic telefonul sau diverse alte chestii care te perturba..Asa ca un sfat personal:pentru un somn odihnitor, lasati acasa telefoane, calculator, mp3 player etc. si duceti va intr un loc izolat cand aveti un pic de timp si deabia atunci puteti spune ca v ati odihnit

deea

Mesaje : 14
Data de înscriere : 12/03/2008
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum